Počas dovoleniek nezabudnite na cestovné poistenie

Leto je ako stvorené na dovolenky a výlety či už do zahraničia alebo aj po Slovensku. Kvalitné cestovné poistenie by malo byť „povinnou výbavou“ batožiny každého cestovateľa.

Obzvlášť pri cestovaní platí staré múdre slovenské ľudové príslovie: „Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch…“ Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj v našej domovine, na nás číha mnoho rizík, ktorých možné následky si treba poistiť. Cestovné poistenie nedokáže zabezpečiť to, aby ste mali vždy a doslova šťastnú cestu, ale určite to, aby ste mali pri cestovaní istotu.

Čo je cestovné poistenie a čo zahŕňa ?

Cestovné poistenie je určené na pokrytie neočakávaných nákladov na liečbu, právnu pomoc alebo pri krádeži veci v zahraničí. Ide teda o kombináciu poistenia majetku, zdravia, zodpovednosti za škodu a právnej pomoci či asistencie.

Európsky zdravotný preukaz, ktorý má skoro každý z nás nepostačuje. Tento kryje len základné ošetrenia, medzi ktoré patrí nevyhnutné ošetrenie akútnych stavov a operačné zákroky, ktoré vznikli pri chorobe či úraze. Ale už za hospitalizáciu, zubára či zakúpené lieky si musia dovolenkári priplatiť sami. Či už plánujete cestu len do susedných krajín alebo aj trošku ďalej, najvhodnejšia je kombinácia aj európskeho zdravotného preukazu aj cestovného poistenia.

Cestovné poistenie sa skladá z 2 častí a to je základný balíkpripoistenia.

  1. Základný balík tvorí poistenie liečebných nákladov, ku ktorému sú automaticky poskytované asistenčné služby. Poistenie liečebných nákladov Vám zabezpečí preplatenie nákladov spojených s Vaším vyšetrením, liečením, hospitalizáciou a ďalšími úkonmi spojenými s chorobou či zranením (ako napr. predpísanie liekov, ambulantné ošetrenie, akútne zubné ošetrenie, preprava z/do nemocnice, …). Asistenčné služby Vám zase poskytnú 24-hodinovú asistenčnú pomoc a poradenstvo v slovenskom jazyku.
  2. Pripoistenia – Základný balík cestovného poistenia je možné rozšíriť ďalšími druhmi doplnkových a voliteľných pripoistení. Podľa toho, ktoré z nich si vyberiete, je určený aj rozsah poistného krytia.
  • Pripoistenie športových aktivít
  • Úrazové poistenie
  • Poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu
  • Poistenie storna zájazdu, letenky, ubytovania
  • Poistenie batožiny
  • Poistenie technickej pomoci v zahraničí
  • Poistenie psa/mačky
  • Iné

Každá poisťovňa poskytuje svoj vlastný balík cestovného poistenia, ktorý si každý dovolenkár vie nakombinovať podľa vlastných požiadaviek v závislosti od dĺžky pobytu, cieľovej destinácie, účelu cestovania a aj počtu osôb. Mnohé poisťovne poskytujú tiež zľavy pre skupiny či rodiny.

V prípade, že cestujete do zahraničia viackrát za rok, možno by pre Vás bolo výhodnejšie celoročné poistenie a nie jednorazové cestovné poistenie, ale to tiež závisí od cieľovej destinácie.

Pri výbere najvhodnejšieho cestovného poistenia pre Vás, je dobré kontaktovať svojho finančného poradcu. Finančný poradca Vám vie najlepšie poradiť, pomôcť, ale aj upozorniť na to, na čo si dávať pri poistení pozor a ktoré pripoistenia sú vhodné. Pomôže Vám zorientovať sa vo svete cestovného poistenia, poradí, nastaví a porovná ponuky viacerých poisťovní na trhu.

Neváhajte nás kontaktovať
Kontakt

Do pozornosti

Office Košice
Office Poproč
Facebook
Google Reviews
©2022 | Vyrobila PROGNESSA
envelopephone-handsetmap-markercrossmenu