Vyberte si zlatú budúcnosť 

1. Zlato má výnimočné vlastnosti 

Zlato sa vyznačuje výbornými vlastnosťami, je extrémne tvárny, nehrdzavejúci kov. Je vysoko odolný voči zásadám aj kyselinám,  je takmer nezničiteľný. Je to kov, ktorý časom nemení svoj tvar, ani štruktúru a nijako sa neznehodnocuje. A keďže je zlato málo objemné, je v prípade potreby aj ľahko prenosné. Je veľmi ľahko uskladniteľné a taktiež aj výrazne priestorovo nenáročnejšie, v porovnaní s väčším obnosom peňazí. 

2. Zlato si udržiava hodnotu v čase, peniaze nie. 

Na rozdiel od peňazí, ktoré tlačia národné banky, nové zlato nie je možné „umelo“ vyrobiť. Je to drahý kov, ktorého zdroje sú vyčerpateľné. 

Zlata sa za posledné roky ťaží menej ako v minulosti, dopyt po ňom však dramaticky rastie. Zlato si zachováva svoju hodnotu a to, čo ste si za jednu uncu zlata mohli kúpiť v minulosti, si budú môcť dopriať v budúcnosti aj vaše deti. 

3. Zlato je akceptované na celom svete 

Zlato má vysokú likviditu, preto ho môžete zameniť za peniaze kdekoľvek na svete                  (v Európe, Amerike aj Ázii). Zlato vždy bolo a predpokladá sa, že aj bude, zaujímavé ako pre investorov, tak aj pre bežných ľudí. So zlatom máte v rukách fyzicky niečo, čo viete v prípade núdze predať, a to pomerne rýchlo. V mnohých krajinách je navyše oslobodené aj od dane. 

Výhodou zlata je  aj jeho anonymita. Či už investujete do akcií, fondov, alebo držíte peniaze na bankovom účte, vždy je istá hodnota priradená k vášmu menu. To sa však netýka zlata, ktorého distribúciu po svete nekoordinuje žiadna organizácia. Je to akési anonymné uchovanie hodnoty vašich peňazí. 

4. Hodnotu zlata neurčuje žiadna vláda 

Zlatu neublíži žiadna menová reforma ani rozhodnutie vlády. 

Zlato teda môžeme považovať za stabilnú investíciu a spôsob zhodnotenia  úspor. Vhodná je teda  pre všetkých  investorov, ktorí hľadajú bezpečný prístav pre svoje peniaze a chcú si rozšíriť svoje investičné portfólio o zlato vo fyzickej podobe. 

V prípade, že máte záujem o investíciu do zlatých mincí, najpredávanejšou zlatou mincou v Európe je Wiener Philharmoniker vydávaná Rakúskou národnou bankou. Váži presne jednu uncu (31,1 g) a je to 24 karátové zlato najvyššej rýdzosti 999,9.  

V čase konverzie Shillingu na Euro roku 2001 mala minca nominálnu hodnotu 100 €, v súčasnosti sa na trhoch predáva za cca 2 000 €. 

Zlaté mince môžete získať: 

  • v pravidelných mesačných splátkach, kde po dosporení na hodnotu mince Vám príde zlatá minca domov  
  • alebo jednorazový nákup zlatých  mincí. 

Ak Vás investovanie do zlatých mincí zaujalo, neváhajte kontaktovať svojho finančného poradcu a on Vám ochotne poskytne bližšie informácie a pomôže  zorientovať sa vo svete investičného zlata. 

Neváhajte nás kontaktovať
Kontakt

Do pozornosti

Office Košice
Office Poproč
Facebook
Google Reviews
©2022 | Vyrobila PROGNESSA
envelopephone-handsetmap-markercrossmenu