Vychytávky z poistenia pre majiteľov zvierat

Aj vy patríte medzi tých, ktorí si nevedia predstaviť život bez svojho domáceho miláčika? Či už je ním pes, mačka, fretka alebo nejaký hlodavec, starostlivosť o nich je často veľmi náročná, nie len časovo, ale aj finančne. Veterinárna starostlivosť, či náklady na liečbu úrazu alebo choroby vedia celkom výrazne zaťažiť rodinný rozpočet. Ale našťastie existuje spôsob ako sa vyhnúť vysokým výdajom za liečebné náklady. Je ním POISTENIE.

Domáce zviera nie je majetok. V mnohých domácnostiach sú tieto zvieratá považované skôr za členov rodiny. Keď ho však chcete poistiť, musíte sa zamerať na poistenie majetku, konkrétne si to zjednať v poistení domácnosti. V rámci tejto poistky môžete využiť niekoľko foriem poistnej ochrany, ktorá je zameraná práve na domáce zvieratá.

KRYTÉ MÔŽU BYŤ NASLEDUJÚCE RIZIKÁ:

  • Úraz
  • Otrava
  • Uhynutie
  • Pohreb/kremácia

Preplatené môžu byť náklady na veterinárne vyšetrenie a následnú liečbu, operáciu a tiež aj pooperačnú hospitalizáciu. Poistením sú často kryté aj lieky, zdravotnícke pomôcky a prípadne aj eutanázia a spopolnenie. Poistná ochrana sa nevzťahuje na kozmetické zákroky. Upozorňujeme, že každá poisťovňa, má svoje vlastné balíčky, v rámci ktorých sú kryté riziká spojené s vaším domácim miláčikom. To znamená, že v konkrétnej poistke nemusia byť zahrnuté všetky vyššie spomenuté riziká, ale iba niektoré.


Definícia domáceho miláčika je v každej poisťovni INÁ.
Niekde je ním považovaný len pes, inde to môže byť aj
mačka, fretka, hlodavec, plaz, okrasné a spevavé vtáctvo
alebo akváriové rybičky.


Je dobré si aj pripomenúť, že každé zviera pred vstupom do poistenia musí spĺňať aj niektoré podmienky. V prípade psa je to napríklad čipovanie a pes musí byť v režime prevencie – musí mať absolvované povinné očkovania a pravidelné preventívne prehliadky. Niektoré poisťovne majú určený aj minimálny a maximálny vek pre vstup zvieraťa do poistenia. Preto je dobré detailne si prečítať všeobecné poistné podmienky predtým ako sa rozhodnete pre niektorú poisťovňu.

POISTNÁ OCHRANA PRE PRÍPAD ŠKODY, KTORÚ VÁŠ ŠTVORNOHÝ KAMARÁT SPÔSOBÍ.

V rámci poistenia domácnosti je možné dojednať si aj poistenie občianskej zodpovednosti. Poistná ochrana sa vzťahuje na situácie, keď niekto z členov poistenej domácnosti neúmyselne spôsobí škodu tretej osobe. Kryté môžu byť prípady, keď je vinníkom napríklad pes, ktorý patrí členovi danej domácnosti.

Napríklad v prípade, že preskočí plot, dostane sa do susedovej záhrady a zničí drevený nábytok. Alebo rozhryzie drahý koberec, spôsobí autonehodu a pod.. Poistná ochrana sa nevzťahuje iba na škody na majetku, ale aj na ujmy na zdraví – poranenie, pohryzenie, …

POISTENIE PRE CHOVATEĽOV A POĽNOHOSPODÁROV

Ak sa venujete podnikaniu v oblasti poľnohospodárstva alebo ste chovateľomzvierat aj pre vás existuje komplexné poistenie hospodárskych zvierat.

Tento špeciálny druh poistenia kryje napríklad tieto riziká :

  • Nákaza hospodárskych zvierat
  • Uhynutie, strata alebo krádež zvieraťa v dôsledku živelnej udalosti
  • Prehriatie organizmu zvieraťa
  • Zasiahnutie zvieraťa elektrickým prúdom
  • Poistenie pre prípad úrazu, úhynu, krádeže alebo straty zvieraťa počas prepravy

Poľnohospodárske zvieratá je možné poistiť si v rámci poistenia podnikateľov v dvoch komerčných poisťovniach.

Poistiť si takto môžete ovce, hovädzí dobytok, kozy, ošípané kone, či hydinu. Takáto komplexná ochrana sa vám rozhodne oplatí, pretože vďaka poisteniu ste pripravení aj na nepredvídateľné situácie a môžete predchádzať veľkým finančným stratám.

Či už ste majiteľom domáceho miláčika alebo sa venujete chovu hospodárskych zvierat, mali by ste myslieť na vhodné a komplexné poistenie.

Ak by sa vášmu zvieraťu niečo stalo, alebo by spôsobilo škodu druhej osobe, bez poistenia by ste všetky náklady museli hradiť z vlastného vrecka. Iste viete, že cena za ošetrenie môže byť poriadne vysoká. Vyhnite sa preto nečakaným výdajom a poistite nielen seba, ale aj svoje zvieratá. Poistenie vám pomôžeme zostaviť podľa vašich potrieb, aby sme vás ochránili proti nebezpečenstvám, ktoré vám hrozia.

Neváhajte nás kontaktovať
Kontakt

Do pozornosti

Office Košice
Office Poproč
Facebook
Google Reviews
©2022 | Vyrobila PROGNESSA
envelopephone-handsetmap-markercrossmenu